Mezi nejvyhledávanější místa Moravy řadíme oblast Jeseníků, která dominuje svou neposkvrněnou přírodou. Je zde možná letní i zimní rekreace, horská krajina splňuje všechny turistické podmínky. Chaty a chalupy se zde nacházejí v počtu 35. Navštívit můžeme lázně v Jeseníku, Lipové nebo velkých Losinách. Zimní sporty lákají na Ramzovou, Ostružnou, Petříkov a Desnou.
Krásná oblast Posázaví láká samotnou řekou Sázavou, která je jak stvořena pro letní rekreaci, koupání a vodáctví. Tipy na výlety jsou rozmanité – zámek ve Vlašimi, Jemništi, Konopiště i Český Šternberk patří mezi skvosty české země! Chaty a chalupy jsou zde také v hojném počtu a není ani divu. Krajina je zde jako stvořená pro dovolené!

Na Moravě, tam je blaze!

Miláčkem letních dovelených je Valašsko a Beskydy, které vás přivítají „ štamprlkou“ slivovice! Ani v dnešní moderní době není zvláštností potkat někoho v kroji. Tradice se zde stále silně dodržují! Chaty a chalupy jsou celou oblastí doslova protkány, je jich zde k pronájmu 41. Koupat se zde můžete na přehradách Bystřička, Horní Bečva, Baška http://www.baska.cz/organy-obce/obecni-urad a Olešná. Nejzajímavějším turistickým cílem jsou Pustevny a Radhošť, Soláň, Bílá, Mezivodí, Velké Karlovice nebo Portáš-Kohútka!

Krásná příroda
Ohodnoťte příspěvek